Jak pierzemy tapicerkę

Sprawdź szczegóły

Ile czasu trwa pranie jak przebiega cały proces i jakim sprzętem wykonujemy usługę?

 

Usługa trwa zazwyczaj od 6 do 9/10 godzin jednakże, stopień zabrudzeń jest bardzo zróźnicowany i podany czas jest orientacyjny!

W tym czasie tapicerka jest czyszczona minimum dwa razy, tzn. powierzchnia prana i odstawiona do wyschnięcia a następnie ten proces jest powtarzany. Jeżeli po dwóch takich cyklach nadal wyparowywuje bród z np. foteli powtarzamy zabieg do skutku. Wielokrotnie jest tak, że tapicerka wygląda na lekko zabrudzoną a tak na prawdę cały brud znajduje się we wnętrzu fotela. Wtedy należy go dość mocno zmoczyć, prać i czekać aż będzie wyparowywał na wierzch a następnie odsączać go odkurzaczem.

  1. Aby dobrze i należycie wyprać tapicerkę, na samym początku trzeba ją dokładnie odkurzyć. W procesie prania nanosimy różne środki rozpuszczające bród (bezpieczne dla tapicerki), gdyby auto nie zostało odkurzone wierzchnia warstwa zabrudzeń i kurzu rozpuściła by się po tapicerce tworząc dodatkowe plamy.
  2. Kolejnym krokiem jest ocenienie stopnia zabrudzeń i dobrania roztworów piorących o odpowiednim stężeniu.
  3. Środek piorący jest nanoszony na prane elementy i pozostawiony na ok. 20-30 minut w celu przeniknięcia w fotel i rozpuszczenia zanieczyszczeń.
  4. Ponownie spryskujemy fotel i zaczynamy szczotkować tapicerkę do momentu uzyskania brudnej piany na powierzchni.
  5. Następnie do gry wchodzi odkurzacz ekstrakcyjny Karcher Puzzi 100.
  6. Do odkurzacza wlewamy, środki łagodzące działanie chemii i nadające zapach tapicerce i zaczynamy odsączać brudn pianę, jednocześcnie dozując chęmie zmiękczającą.
  7. Po odessaniu zabrudzeń pozostawiamy tapicerkę do przeschnięcia wstępnego.
  8. Następnie po wyschnięciu całą czynność z punktór od 3  do 7 powtarzamy jeszcze raz.
  9. Gdy po  dwóch  procesach czyszczenia tapicerka jest nadal brudna,  tzn. wyparowywuje z niej brud, tworzą się zacieki, lub po prostu tapicerka źle wyschła z widocznymi lekkimi zabrudzeniami  procesy 3 do 7 powtarzamy do skutku. Jeżeli tapicerka jest czysta na samym końcu odkurzamy ją tylko delikatnie z osiadłych podczas przesychania drobinek kurzu.

Zapraszamy!

Najtańsze pranie tapicerki samochodowej Wrocław i okolice!

 

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Jeżeli chcą Państwo przyjechać poza godzinami pracy myjni, lub skontaktować się w innej sprawie prosimy o telefon.

Tel: 724-851-556

Przyjedź

Wyścigowa Myjnia

ul.Wyścigowa 54-56

Biało – Niebieski Namiot

 

 

PN – PT 9:00 – 18:00

Sobota 9:00 – 14:30/15:00

Napisz